Lpg

LPG
Daha sık olarak kadın vücudunda görülen selülit, deri altı yağ hücrelerinde aşırı yağ birikimi ve bunu çevreleyen dermis ve hipodermis gibi yüzeyel deri katmanlarındaki su tutulumuna bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yağ hücreleri büyümeye devam ettikçe, bu hücreleri çevreleyen keselere sığamaz olur ve deformasyonlara sebep olurlar. Ayrıca kutanöz bağlantı noktalarında çekintilere sebep olarak ciltte portakal kabuğu görüntüsüne benzeyen bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olurlar.
Bu evrede cilt altı yağ ve su tutulumuna bağlı olarak gelişen hacim ve basınç artışı
Bölgesel kan dolaşımının azalmasına,
Metabolik atıkların uzaklaştırılamamasına,
Beslenmenin ve oksijen gereksinimin sağlanamamasına
Bağ dokusunun elastikiyetini kaybederek fibröz liflerin oluşmasına
 neden olan olaylar silsilesine sebep olmaktadır. Bu hiçte hoş olmayan durum fiziksel eksersizle ve en sıkı zayıflama diyetiyle bile giderilemeyen selülitli alanların oluşmasına neden olur.
 SELÜLİTİNİZ HANGİ  EVREDE ?
 Eğer tedavi edilmezse selülitin portakal kabuğu etkisi  ve görüntüsü giderek daha kötüleşir.
Kalçalarda ve bacaklarda selülitin 4 evresi değerlendirile bilinir.
Evre 0: cilt her zaman düzgün ve pürüzsüzdür. pozisyon veya çimdikleme de selülit görüntüsü oluşmaz.

Evre 1: portakal kabuğu görüntüsü sadece çimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğu zaman belirir.

Evre 2: portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.

Evre 3: portakal kabuğu  görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görünür.

LPG  İLE ANTİ SELLÜLİT TEDAVİSİ DEVRİMİ
 LPG yöntemi Cellu M6 teknolojine sahip eğitilmiş ve uzmanlaşmış sağlık ve güzellik uzmanları tarafından uygulanan anti selülit tedavisi şeklidir. Şimdiye kadar dünya çapında 100 milyonu aşkın tedavide uygulanmıştır. Cellu M6 keymodüle yüksek teknolojiyle özellikle hypodermal yağ hücreleri üzerinde etkin pozitif değişiklikler sağlanmaktadır. Cilde uygulanan negatif basınçlı jimnastik hareketleri bağ dokusunun yeniden düzenlerken, kan ve lenf dolaşımını düzene sokmakla metabolik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar. Sonuç daha ince, hatları daha belirginleşmiş bir vücut, daha sıkı ve düzgün cilt oluşumudur. Ağrısız non-invazif bir işlem  olan LPG yöntemiyle hastalar kendilerini rahatlamış ve daha sağlıklı hissetmektedir. Hiçbir kimyasal maddenin uygulanmadığı tedavide cilt ve cilt altının doğal görevlerini yerine getirecek şekilde aktive edilmesi ve düzenlenmesi sağlanır.
 Yaklaşık 35 dakika süren ve haftada iki defa uygulanan seanslar için hastaya modern ve şık özel LPG giysisi verilir. LPG tekniğiyle elde edilen başarılı sonuçlar, uygulama öncesi ve sonrası alınan ölçümler ve fotoğraflarla değerlendirilebilmektedir. Ortaya çıkan değişimler, vücut yapısına bağlı olarak en fazla gereksinim duyulan bölgeler üzerine yoğunlaşılarak sağlanmaktadır. Ayrıca, dinlendirici ve gevşetici etkileriyle Endermoloji, benzersiz bir stres giderme aracıdır.
Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınızın kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir tedavi yöntemidir. Zamanla dolaşım probleminin artması sonucu selilütün tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşması ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. LPG yöntemiyle cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanmakla bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.
LPG hakkında sıkça sorulan sorular:
 YENİ BİR BULUŞMUDUR ? 
LPG 15 yılı aşkın bir süredir milyonlarla ifade edilecek uygulama sayısına ulaşmış bir teknik olup her geçen gün onbinlerce bayan avantajlarından faydalanmaktadır.
AĞRILIMIDIR ?
Hastanın cilt hassasiyetine göre ayarlanabilen bir yöntem olup kesinlikle ağrısızdır.
KİLO VERMEYE YARDIMCI OLURMU?
Sellülitlerin üzerinde olduğu kadar cildin kalitesi ve görüntüsü üzerine faydaları  belli ölçüde kilo kaybınada sebep olabilmektedir.
DİYETİN YERİNİ ALABİLİRMİ?
Beraberce uygulandığında çok başarılı sonuçlar sağlanır. Uygun diyet sağlıklı kilomuzda kalmamıza yardım ederken LPG ile selülitlerden kurtulup estetik vücut ölçülerine ve şekline kavuşmak mümkündür.
 SPORDAN DAHA ETKİLİ MİDİR?
Spor yapmak kesinlikle çok yararlıdır ama sellülitlerin üstesinden gelemez. Bu yüzden sporla  LPG nin beraber yürütülmesi daha iyi sonuç verir.
LİPOSUCTİON IN YERİNİ ALABİLİRMİ?
Liposuction vücut şekil ve hacmini arzu edilen ölçülerde tutmaya yardımcı olan ameliyat tekniğidir. LPG tek başına liposuction ameliyatından elde edilen sonucu sağlayamaz. Liposuction’ın selülit ve cilt ile ilgili problemlere etkisi yoktur. Sonuç olarak Endormoloji LPG  plastik cerrahinin mükemmel bir tamamlayıcısı olmaktadır.
TEKNİĞİN ETKİNLİĞİ BİLİMSEL OLARAK İSPATLANMIŞ MIDIR ?
LPG tekniğiyle elde edilen sonuçların güvenirliği Amerika ve Avrupa’nın belli başlı üniversitelerinde yapılan bilimsel araştırmalar ile gösterilmiş olup “medline” dan ulaşmak mümkündür.

PAGE

PAGE 3