Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma ve alın germe
Kaşların düşüklüğü ve alındaki kırışıklıklarımızın artması bizi daha yaşlı ve yorgun gösterir. Alın bölgesi cildi yaş ilerledikçe aşağı doğru iner ve alın bölgesi ile beraber kaşlar da göz kapaklarının üzerine düşer. Buna bağlı olarak bilinçsiz olarak kaşlarımızı kaldırmak için alındaki mimik kaslarımız daha fazla kullanırız. Bu da istemeyen başka bir sonuca; alnımızdaki kırışıklık hatlarının belirginleşmesine yol açar. Kaş kaldırma ve alın germe ameliyatları ile daha çekici kaşlara ve gergin, dinlenik ve genç bir alına sahip olunur.
Alternatif yöntemler nelerdir?
Kaşların alt sınırdan alınarak şekillendirilmesi kalıcı veya geçici dövmeler ile kaşa daha yüksek seviye görüntüsü vermek mümkündür.
Botoks uygulamaları ile kaşlara şekil vermek ve alın kırışıklıklarından kurtulmak mümkündür. Kaşların dış yanlarda alt kısmına yapılan Botox injeksiyonları hem göz dış yan kenarındaki kırışıklıkları azaltır, hem de kaşı aşağı çeken adalelerin fonksiyonlarını azalttığı için kaşı yukarı doğru kaldırır. İki kalş arasındaki bölüme yapılan injeksiyonlarda kaşların çatmasını engellediği için kaşların daha güzel görünmesini sağlar. Ayrıca alın çizgileri içine yapılan Botoks injeksiyonlarıda bu çizgileri azaltır. Bu çizgileri tamamen ortadan kaldırmak için tüm çizgiler boyunca botoks verilmez. Aksi taktirde çizgiler ortadan kaybolabilir fakat bu sefer aşırı injeksiyondan kaşlar aşağı düşebilir. Botoks etkisini 6 ay kadar devam ettirir.
Kaşları kaldırmanın bir başka yöntemi ise hiç ameliyat kesisi yapmadan kaş ile saçlı deri arasına asıcı dikişler veya “balık kılçığı” şeklinde dikişler koyarak kaşlar yukarı doğru kaldırılır.
Ameliyat yöntemleri nelerdir?
Kaş kaldırma ameliyatı, kaşlara şekil vermenin en kalıcı ve kesin yoludur. Kaş kaldırma ameliyatları genellikle genç ve orta yaşlı hastalara uygulanırken daha ileri yaşlarda genellikle alın germe ameliyatları ile birlikte yapılır.
Kaş kaldırma ameliyatları sedasyonla birlikte lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Yerlerinden ayrılarak kaldırılarak asıcı özel dikişler yardımı ile kaşlar daha estetik görünüme kavuşması sağlanır.
Alın germe ile beraber yapılan kaş kaldırma ameliyatları genellikle endoskopik yöntemle ve genel anestezi altında yapılır. Saçlı deri içerisinden yapılan küçük kesiler ile ucunda mikro kamera sistemi olan ince tüpler ile bölge hem aydınlatılır hem de görüntülenir. Aynı kesi yerleri kullanılarak özel endoskopik ameliyat aletleriyle kaş ve kaşların daha aşağı seviyede durmasına ve kaşlarımızın çatık gözükmesine sebep olan kas yapıları serbestlenir. Kaşlar kalkık ve estetik bir görünüme kavuşurken alnımızda gergin ve genç görünüme kavuşur.

PAGE

PAGE 1